Bir Bilgi Markası

Ücretsiz FTP Programları & Güvenilir FTP (SFTP) Programları

Bu sayfada, internet sitenize ya da internet sitenizden dosyaları transfer etmek (“uploading” ve “downloading” olarak da bilinir) için bazı ücretsiz FTP programlarını (clientler) bulabilirsiniz. İndirme yöneticileri olarak tasarlanmış olanların birkaçı burada mevcuttur (dosyaları hızlı bir şekilde indirmek için özel olarak kullanılır).

 

Ücretsiz FTP Programları / Güvenilir FTP (SFTP) Programları

Core FTP Lite

Core FTP Lite, dizinlere (klasör) ve dosyalara yüklemeyi / indirmeyi / silmeyi, tarayıcıyı desteklemeyi, SFTP (ya da güvenilir FTP), SSL / TLS, dosya izinlerin ele alınması, transfer bant genişliği kontrolü gibi özellikleri destekleyen Windows FTP client’idir.

FileZilla Açık Kaynak FTP / SFTP Client

FileZilla GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılmış Windows, Linux ve Mac OS X için ücretsiz, açık kaynak FTP client’idir. Dosya yükleme, dosyaları indirme gibi günlük işleri yapabilirsiniz ve ayrıca yüklemelere ve indirmelere devam etme, güvenlik duvarlarıyla çalışma, SFTP (Güvenilir FTP) ve SSL güvenli bağlantıları destekleme, yüklenilecek / indirilecek dosyaların sırasını ele alma gibi özellikleri vardır. Filezilla kullanarak “Dosyalar Web Sitesine Nasıl Yüklenir” ve “Siteden İstenilmeyen Dosyalar Nasıl Silinir” isimli konulara da ziyaret edebilirsiniz.

Curl

Curl FTP, SFTP, TFTP, FTPS, Telnet, DICT, FILE ve LDAP vb. yoluyla dosyalarınızı aktarmanıza izin veren bir komut satırı aracıdır. Ayrıca dosyaları indirmek ve yüklemek için HTTP, HTTPS GET ve PUT yöntemleri kullanabilirsiniz. SSL, proxies, cookies ve kullanıcı / parola kimlik doğrulamayı destekler. Araç açık kaynaklıdır ve Mac OS X, Windows, Linux, AIX, AmigaOS, BeOS, DOS, FreeBSD, NetBSD, DragonFly BSD, Midnight BSD, OpenBSD, MiNT, GNU-Darwin, HPUX, IRIX, Netware, Open Server, OS/2, QNX, RISC OS, Solaris, Syllable, Tru64 Unix, Unixware, VMS vb.’lerini destekler. Program açık kaynak lisansı altında yayınlandı.

Cyberduck

Cyberduck açık kaynaklı FTP ve Mac OS X için SFTP tarayıcıdır. Sürükle bırakı, yüklemeleri ve indirmeleri devam ettirmeyi, bir sunucu ile birlikte yerel bilgisayarda dosyaların senkronizasyonunu, klasörlerin yüklenmesini ve indirmesini vb özellikleri destekler. GNU Genel Kamu Lisansı altında lisanslıdır.

Fugu – Mac OS X SFTP / SCP / SSH FrontEnd

Fugu SFTP (Güvenilir FTP), SCP ve SSH için ücretsiz, açık kaynaklı frontend’dir. BSD lisansı altında yayınlandı ve Mac OS X’i destekler.

Putty: Win32 SSH / Secure FTP (SFTP) Client

Putty ücretsiz açık kaynaklı bir dizi programdır. Güvenilir Shell client ( SSH – Secure Shell client), SCP client ( güvenilir kopya – secure copy), bir komut satırı Güvenilir FTP clienti (SFTP), bir Telnet clienti vb.’leri içerir.

NcFTP

NcFTP Linux, Windows, Mac OS X, ve çok sayıda Unix ve Unix tipi sistemler için ücretsiz, komut satırı FTP istemcisidir. Kaynak kodlarıyla gelir.

FTP Commander Client

Diğer FTP istemciler gibi FTP Commander dosyaları yükleyebilir ya da indirebilir, dizinleri oluşturabilir ve silebilir, dosyaları yeniden isimlendirebilir, birden fazla indirme etkinleştirebilir ve bir oturum günlüğü tutabilir. Bir Windows programıdır.

i.FTP

i.FTP kaynak kodlarıyla gelen bir Windows FTP istemcisidir. BeOS için önceki sürümü de vardır.

 

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz İçerik Yönetim Sistemleri (CMS–PHP Scriptler) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...