Bir Bilgi Markası

Premium Adsense Yayıncı Nasıl Olunur ? Faydaları Nelerdir ?

Premium Adsense hesabı, normal Google Adsense hesabından daha fazla avantaja ve özelliklere sahip olan, websitenizi ve Bloğunuzu kullanarak para kazanmanıza yardım eden bir platformdur. Peki niçin “Premium Yayıncı” ? Faydaları nelerdir ? Kim Premium Adsense Yayıncı olabilir ?

Premium Adsense Hesabının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Premium Adsense yayıncı hesabına sahip olmanın bazı avantajları vardır. Premiumhesabının özellikleri sadece Google Adsense kazançlarını artırmayacak, farklı birçok konuda yardımcı olacaktır. Premium Adsense yayıncının faydaları:

1.Kazançtan gelen yüzde pay anlaşması: Örneğin tıklama başına maliyet değerinin %75-80 ‘nini isteyebilirsiniz.

 

2.Tek sayfada 3 Adsense reklamlarından daha fazla kullanım: Normal Adsense yayıncılar için bir sayfada en fazla 3 reklam izin verilir. Daha fazla yerleştirmeye çalışılsa bile bu işe yaramaz. Fakat Premium Adsense hesabı yayıncısı 3 reklamdan daha fazla reklam yerleştirebilir. Bu Tıklama Oranını (CTR) artırmasına yardımcı olur. Daha fazla tıklama oranı daha fazla kazanç anlamına gelir.

 

3.Sayfanıza uygun olarak istediğiniz gibi Adsense reklamlarını özelleştirin:  Normal Adsense kullanıcıları mevcut reklamların standart formatlarını kullanmak zorunda. Premium Adsense hesabı yayıncısı özel yazı tipi boyutları, stilleri, renk şemaları, özel boyutlar gibi kendi Adsense reklam formatlarını tasarlama avatajlarına sahiptir.

 

4.“Google reklamları” (Ads by Google) etiketini kaldırması: Premium Adsense Yayıncı reklam bloğundan Google Reklamları etiketi için logoyu silme seçeneğine sahiptir. Reklamlar websitenizin bir parçası gibi görüneceği için çok kullanışlı bir özelliktir. Bu CTR’ırı %200-300 gibi artırmanıza yardımcı olur.

 

5.Yetişkin/Gazino/Kumarhane Sayfaları için Adsense geliri: Normal Adsense yayıncılar için Yetişkin (Adult), Gazino ve Kumar hedefli sayfalarda Adsense kodu kullanılmasına izin verilmez. Premium Adsense hesabıyla birlikte benzer konulara sahip sayfalarda reklam gösterimi sağlayabilirsiniz.

 

6.Özel Adsense Hesap yöneticisi: Premium Adsense hesap yayıncısı, daha iyi performans için reklam yerleşimlerinde sitenin optimizesine yardım eden ayrı bir personel hesap yöneticisi alır böylece Adsense kazançlar maksimize edilir.

 

7.Daha iyi raporlama ve daha iyi güvenlik: Premium Adsense Hesabı Yayıncıları Adsense hesabıyla ilgili sakıncalı haberler almadan önce, daima tekrarlanan e-mail uyarısı seçeneğine sahiptirler. Ayrıca kazançlarla ilgili daha iyi raporlamaya ve çok daha iyi bir kazanç için daha iyi bir analitike sahip olurlar.

 

premium_adsense_yayinci_ornegi

 

 

Nasıl Premium Adsense Yayıncı Olunur ?

 

Premium Adsense Yayıncısı olmak için gerekli şartlar:

  1. Aylık en az 20 milyon sayfa gösterimi olan websitesi
  2. Aylık en az 5 milyon arama sorgusu olan websitesi
  3. Websitenizde yayınlanan içerikler eşsiz ve %100 orijinal olmalı.
  4. Websitesi gerçekten çok iyi bir üne sahip olmalı.

Oysa ki daha iyi ün ile birlikte daha az trafiğe sahip olan siteler de var ve bunlar Premium Adsense hesabına sahiptir. Örneğin aylık 5 milyon trafiğe sahip siteler Premium Adsense hesabına sahip olabiliyor. Yukarıdaki parametreler Adsenseden zorunludur  fakat siteniz gerçekten çok iyi performans gösteriyorsa, eşsiz bir içeriğe sahipse belki Premium hesap için Google Adsense tarafından davet edilebilirsiniz. Kaliteli ve ücretsiz içeriklerle, düzgün ve temiz tasarımlarla iyi performans gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde anahtar kelime planlayıcı ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...