Bir Bilgi Markası

Mantara Karşı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

MANTARA BİTKİSEL TEDAVİ

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği mantara karşı bitkisel tedavi kürünü deneyebilirsiniz. Bir avuç dolusu turuncu renkli aynı safa bitkisini kaynamış 2 su bardağı klorsuz suya koyunuz. 5-6 dakika kısık ateşte kaynatınız ve ılımaya bekletiniz. Ilıdıktan sonra suyunu süzünüz. Sonra bir leğene mantar bölgenizi geçecek kadar ve dayana bileceğiniz sıcaklıkta sıcak su koyunuz. Ilımış ve süzülmüş olan aynı safa bitki suyunu bu leğene ilave edip karıştırınız. Leğende mantarlı bölgenizi 15-20 dakika bekletiniz. Yarım saat beklerseniz daha iyi olur. Genital bölgenizdeki mantar için bu leğene oturabilirsiniz. Fakat leğenden sonra vücudunuzu kurulamayınız. Bunu her akşam yapınız. Eğer leğen kullanmak istemiyorsanız bunun lapasını yapabilirsiniz. 1 kahve fincanı klorsuz kaynamış suya 4 veya 5 yemek kaşığı aynı safa bitkisini koyun. 4 veya 5 dakika kısık ateşte kaynatarak lapa haline getiriniz. Ilıdıktan sonra mantar olan bölgeye bu lapayı koyunuz. Üzerine tülbent ile sarınız. Gece yatarken koyunuz ve sabaha kadar dursun. Altına suyunun akmaması için laylon vb. şeyler koyabilir siniz. Bu lapayı birkaç gün yapınız. Yanlız alacağınız bitkinin bu yılın mahsülü olmasına dikkat ediniz.  Mantar hastalığına sonradan yakalanmamanız için yapmanız gereken önemli şeyler var sentetik çorap giymeyiniz ve ayak parmaklarınız hava alması için iplik veya koton çorap giyiniz.  Mantar hastası olarak giymiş olduğunuz çorapları tekrar giyerseniz iyileşmiş ayaklarınıza tekrar mantar bulaştırırsınız. Giymiş olduğunuz çorapları en az 10 dakika kaynatınız. Çoraptaki mantar 60-70 derecede ölmez yani suda kaynatılması gerekir. Mantarlı ayaklarınızla başkasının terliklerini kullanmayınız çünkü başkasına mantar bulaştırırsınız.

 

BAĞIRSAK MANTARINA BİTKİSEL TEDAVİ

1 tatlı kaşığı aynı safa bitkisini 1 su bardağı klorsuz ve kaynamış suya koyunuz. Yaklaşık 7 veya 8 dakika kısık ateşte kaynatınız ve suyunu süzüp günde 2 defa sabah ve akşam içiniz. Bu bitki çayını her içeceğiniz zaman taze olarak hazırlayınız. Bunu 1 ay uygulayınız.

 

TIRNAK MANTARINA BİTKİSEL TEDAVİ

Orta boy kuru soğanı kabuğunu soymadan 150 derece ayarlanmış fırına yan koyarak pişiriniz. Yaklaşık 5-6 dakikada suyunu baş kısmından veya kök kısmından vermeye başlayacaktır. Suyunu verdiği zaman soğanı fırından çıkartının ve soğanın baş kısmını biraz kesiniz. Soğanın orta kısmında yer alan cücüğünü parmağınızın soğana girebileceği şekilde çıkarınız. Yanlız soğanın diğer katmanları kalsın. Sonra soğanı parmağınıza sokunuz. Soğanın düşmemesi için bir beze sarınız. Akşamdan sabaha kadar parmağınız bu şekilde kalsın. Soğanı parmağınıza dayanabileceğiniz sıcaklıkta sokunuz. Bir kaç gün bunu uyguladıktan sonra tırnağınız düşecek ve yeni tırnak çıkacaktır.

 

KULAK MANTARINA BİTKİSEL TEDAVİ

Bu işlemi yapmadan önce pamuklu kulak çöpüyle kulağınızı temizleyiniz. Yüzde yüz doğal elma veya üzüm sirkesi olacak. Ama elma sirkesi olursa daha iyi olur. Pamuklu kulak çöpünü sirkeye banınız ve kulağınıza çok ileriye sokmadan1-2 çeviriniz. Bunu sabah ve akşam 1 hafta yapınız. Sonra 2 tutam aynı safa bitkisini 1 su bardağı kaynamış klorsuz suya ilave edip 5 dakika kısık ateşte kaynatınız. Suyunu süzüp ılıdıktan sonra pamuklu kulak çöpünü 8. günden itibaren aynı safa suyuna banıp bunu da kulağınızda 1-2 çeviriniz Bunu da sabah ve akşam uygulayınız. Yani bir hafta elma sirkesi sonra ise 1 hafta boyunca aynı safa kulakta uygulanacak. Hazır işlenmiş sirkeleri lütfen kullanmayınız.

Bir önceki yazımız olan Ciltte Mantar Enfeksiyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...